Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da grev haftası başladı - 26 Şubat 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Meclisten geçti: Almanya'da esrar yasallaşıyor - Haftanın Yorumu 22. Bölüm Oktan Erdikmen
15 Ocak 2024 Pazartesi

Çiftçiler büyük miting için toplanıyor

Almanya genelinde, 1 haftadır protesto gösterileri düzenleyen çiftçiler, büyük miting için bugün Berlin'de toplanıyor. Çiftçiler, sabahın erken saatlerinde meydanı doldurmaya başladı.

Çiftçiler büyük miting için toplanıyor

Almanya’da, federal hükûmetin bütçe krizi sonrası tarımdaki sübvansiyonları kesme ve karbon vergisini artırma kararlarının ardından çiftçiler ayaklandı. 1 haftadır ülke genelinde protestolar düzenleyen çiftçiler, bugün başkent Berlin’de Brandenburg Kapısı önünde büyük bir mitinge hazırlanıyor.

Berlin Polisi’nin sosyal medyadan yaptığı açıklamaya göre; kentin doğu girişinde içinde gübre yüklü traktörler bulundu. Polis, söz konusu araçların kente girmesine, mitingi organize edenleAlrle de istişare ederek engel oldu.

Bild’de yer alan bilgiye göre; yerel saatle sabah 6 sıralarında binlerce çiftçi sokakları doldurdu. Sabahın erken saatlerinde bu kadar büyük bir kalabalık beklemeyen polis, meydana çıkan yolları kapattı.

Mitinge ülke genelinden 5 bin traktör ve 10 binden fazla çiftçinin katılması bekleniyor.

Scholz 'ölçülü davranma' çağrısı yapmıştı

SPD’li Federal Başbakan Olaf Scholz, çiftçilere ‘ölçülü davranın’ çağrısında bulunmuştu. Scholz, sosyal medyadan yaptığı açıklamada, “Öfkeden, kinden uzak durun, ölçülü davranın. Herkes gibi çiftçilerin de gösteri yapma hakkı var. Yasal protestoların çığırından çıkması, kurum ve kuruluşlara, politikacılara karşı kin ve nefret saçılması hepimizin zararına olur” demişti.

Geri Dön 15 Ocak 2024 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN