Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
29 Kasım 2022 Salı

Çift haneli enflasyon uyarısı

Almanya Merkez Bankası (Bundesbank) çift haneli enflasyonla ilgili uyarıda bulundu. Bundesbank’ın raporuna göre önümüzdeki yıl da enflasyon çift hanelerde kalabilir.

Çift haneli enflasyon uyarısı

Bundesbank kasım ayı raporunu yayımladı. Raporda yükselen doğalgaz fiyatlarını frenlemek için verilen çabaların etkisinin hemen görülmeyeceği ve geçici olacağı ifade edildi. 2023 yılının başında da enflasyonun çok yüksek kalmasının muhtemel olduğu belirtilen raporda “Enflasyon oranı yıl başından sonra da çift hanelerde kalabilir” denildi.

Ülkede eylülde yüzde 10 olan yıllık enflasyon, enerji ve gıda fiyatlarındaki son yükselişle ekimde yüzde 10,4'e çıkarak 1951'den bu yana görülen en yüksek seviyeye ulaşmıştı. Bundesbank uzmanları raporda Alman ekonomisi için bu yılın son çeyreği ve 2023'ün ilk çeyreği için resesyona işaret etti. Kriz döneminde maaş artışlarının enflasyona göre kalıcı olarak yapılmaması gerektiği belirtilen raporda “Kalıcı artışlar yerine, yüksek meblağlarda ödenecek tek seferlik primler, kriz yönetiminde daha etkili bir yol olabilir. Kimya ve metal endüstrisindeki toplu pazarlıklar buna doğru bir örnek oldu” ifadeleri kullanıldı.

Geri Dön 29 Kasım 2022 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN