Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da grev haftası başladı - 26 Şubat 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Meclisten geçti: Almanya'da esrar yasallaşıyor - Haftanın Yorumu 22. Bölüm Oktan Erdikmen
05 Ocak 2024 Cuma

Chrupalla: Saksonya'da aday olmayacağım

Almanya'da aşırı sağcı AfD'nin Eş Genel Başkanı Tino Chrupalla, Saksonya eyalet seçimlerinde başbakanlık için aday olmayacağını açıkladı.

Saksonya'daki eyalet seçimlerine 9 ay kala, AfD lideri Chrupalla, federal siyasette kalmak istediğini söyledi. Chrupalla, "Almanya için Alternatif içinde federal düzeyde hâlâ birçok planım var. Önümüzdeki birkaç yıl içinde bunu istiyorum" dedi. Chrupalla, kendisinin iki kez doğrudan Federal Meclis'e seçildiğini vurgulayarak, "Benim yerim burası, bunun için çalışıyorum" dedi.

Bild gazetesi, önceki gün AfD'nin Saksonya'da yüzde 40'ın üzerinde oy alabilmesi için partililerin AfD Eş Başkanı ve Federal Meclis Grubu Eş Başkanı Tino Chrupalla'nın başbakan adayı olmasını istediğini yazmıştı.

En sevilmeyen siyasetçiler listesinde

Bild gazetesi adına INSA araştırma şirketi tarafından yapılan ankete göre, Almanya'da en sevilen siyasetçiler listesinde 17'nci sıradaki Başbakan Olaf Scholz (SPD), 18'inci sıradaki AfD lideri Tino Chrupalla, 19'uncu sıradaki  İçişleri Bakanı Nancy Faeser (SPD) ve 20'nci sıradaki  Sol Parti lideri Janine Wissler en sevilmeyen siyasetçiler oldu.

Geri Dön 05 Ocak 2024 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN