Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

EURO 2024 başladı: Almanya'da kırmızı alarm - 14 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Almanya sabırlı olmayı öğretti: 100'den fazla işe başvurdum, yılmadım - Yeni Gelenler: Burak Nemutlu
İlkay ve Emre gol atsın diye dua ediyoruz - Haftanın Yorumu 35. Bölüm Oktan Erdikmen
01 Haziran 2023 Perşembe

ChatGPT ile kopya iddiası, eğitimcileri alarma geçirdi

Hamburg'daki Abitur sınavlarında, ChatGPT ile kopya çekildiği iddia edildi. Öğretmenler, klasik not sisteminin, gelişen yapay zekaya uygun hâle getirilmesini talep ediyor.

ChatGPT ile kopya iddiası, eğitimcileri alarma geçirdi

Yapay zekanın gelişmesiyle birlikte, sosyal hayatta, iş hayatında ve eğitim hayatında yeni durumlar da ortaya çıkıyor. Son olarak Hamburg’daki Abitur sınavlarında ChatGPT adlı yapay zeka botuyla kopya çekildiği iddia edildi. Buna karşılık Bavyera Öğretmenler Derneği de klasik not sisteminin değişmesi gerektiğini söyledi. Dernek Başkanı Simone Fleischmann, notlandırma sisteminin, hızla gelişen yapay zeka teknolojisine uyumlu olarak değiştirilmesi gerektiğini savundu. Fleischmann, “Eski kafalarla hazırlanmış yöntemler bugünkü ihtiyaca cevap vermiyor. Toplumsal gelişmeleri göz ardı etmeden, sonuca değil sürece yönelik bir sistem kurmalıyız” ifadelerini kullandı.

Alman Ortaokul Öğretmenleri Derneği Başkanı Jürgen Böhm ise sınavlarda, öğretmenleri ve bakanlıkları yapay zekaya karşı önlem almaya çağırdı. 

Geri Dön 01 Haziran 2023 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN