Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
23 Aralık 2022 Cuma

Cem Özdemir diyeti

Tarım Bakanı Cem Özdemir, Almanya’da bitkisel beslenmenin yaygınlaşması gerektiğini söyledi. Özdemir vatandaşlara şeker, yağ ve tuz tüketimini azaltmayı; meyve, sebze, tahıl ve baklagil tüketimini artırmayı tavsiye etti.

ARD yayınında konuşan Tarım Bakanı, “Almanya genelinde bitkisel beslenmenin yaygınlaştırılması gerekiyor. Meyve, sebze, tahıl, baklagil tüketimi artırılmalı, şeker, yağ ve tuz azaltılmalı. Almanya’da her yıl 11 milyon ton gıda çöpe gidiyor, bu alışkanlıklara bir son vermeliyiz” dedi. Sürdürülebilir beslenme hedefini vurgulayan Bakan, “Ülkemizde ekilip biçilen, bölgesel ürünlerin tüketimine yönelmeliyiz” şeklinde konuştu. 

Çocukların gıda stratejisindeki önemine değinen Özdemir, “Sağlık uzmanları çocuklar arasında obezitenin yüzde 15’e kadar yükseldiğini söylüyor. Sağlıklı beslenme tüm çocukların hakkı” dedi.

Sosyal Dernek VdK ise özellikle taze meyve, sebze ve bakliyatlarda KDV’nin kaldırılması çağrısında bulundu. 

Trafik ışığı koalisyon, 2023 yılına kadar bir beslenme stratejisi benimseme konusunda anlaşmıştı. Birçok konu belirsizliğini korusa da, gıda ürünlerinin reklamları daha somut adımlar atılacak. Buna göre, 14 yaşından küçük çocuklara yönelik sağlıksız gıda reklamları artık yapılamayacak.

Geri Dön 23 Aralık 2022 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN