Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
25 Temmuz 2023 Salı

Cem Özdemir: Ailem Nutella olmadan dayanamayacağımı düşündü

Tarım Bakanı Cem Özdemir, çocukluğunu patates kızartması ve Nutella yiyerek geçirdiğini söyledi. Özdemir, “Ailem Nutella olmadan dayanamayacağımı düşündü” ifadesini kullandı.

Cem Özdemir: Ailem Nutella olmadan dayanamayacağımı düşündü

Federal Dışişleri Bakanı Annalena Baerbock, sağlıksız olduğunu söylediği Nutella’yı ekmek ve tereyağıyla tükettiğini söylemesinin ardından çocuklara yönelik sağlıksız gıda reklamlarını yasaklamayı planlayan Tarım Bakanı Cem Özdemir, çocukluğunu patates kızartması ve Nutella yiyerek geçirdiğini itiraf etti. 

“Yanımızda Nutella kavanozları taşırdık”

Bild am Sonntag’a konuşan Yeşiller Partili Özdemir, "Her sene, Türkiye’ye yaz tatiline giderken yanımızda Nutella kavanozlarını da taşırdık. Türkiye'de çok güzel ve sağlıklı yemekler var ama ailem Nutella olmadan dayanamayacağımı düşündü" diye konuştu. 

“İki milyon çocuk ve genç obeziteyle mücadele ediyor”

Almanya’da yaklaşık iki milyon çocuk ve gencin obeziteyle mücadele ettiğine işaret eden Özdemir, sağlıksız beslenmenin sınıfsal bir problem olduğunu  savundu. Dar gelirli ebeveynlerin sağlıklı öğünler hazırlayacak zamanı olmadığını belirten bakan, "Okuldan eve geldiğimde ailem çalışıyor olurdu. Cebimdeki 1,60 mark ancak patates kızartması ya da sosis almaya yeterdi" ifadelerini kullandı.

Geri Dön 25 Temmuz 2023 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN