Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

EURO 2024 başladı: Almanya'da kırmızı alarm - 14 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Almanya sabırlı olmayı öğretti: 100'den fazla işe başvurdum, yılmadım - Yeni Gelenler: Burak Nemutlu
İlkay ve Emre gol atsın diye dua ediyoruz - Haftanın Yorumu 35. Bölüm Oktan Erdikmen
03 Haziran 2024 Pazartesi

CDU'ya seçim öncesi siber saldırı

Avrupa Parlamentosu seçimlerinden bir hafta önce, CDU ciddi bir siber saldırıya uğradı.

İçişleri Bakanlığı, partinin ağında profesyonel bir hacker tarafından gerçekleştirilen saldırıyı doğruladı. Güvenlik birimleri, saldırıyı engellemek ve daha fazla zarar görmesini önlemek için yoğun çalışmalar yürütüyor. Saldırının boyutu ve saldırgan hakkında henüz bilgi verilemedi.

Faeser ile Merz görüştü

CDU sözcüsü, saldırının ardından bazı IT altyapılarının ağdan çıkarılıp izole edildiğini belirtti. CDU'nun internet sitesi cdu.de ise erişilebilir durumda. İçişleri Bakanı Nancy Faeser, CDU lideri Friedrich Merz ile saldırı hakkında görüştü. CDU, Alman güvenlik birimleri ve dış güvenlik uzmanlarıyla iş birliği içinde çalışıyor. Anayasayı Koruma Dairesi (BfV), tüm Alman Bundestag partilerini saldırı hakkında uyaracak ve güvenlik önlemleri artırılacak.

SPD'ye siber saldırıdan Rusya sorumlu tutulmuştu

Geçen yıl SPD de siber saldırıya uğramıştı. Parti merkezinin e-posta hesapları hacklenmiş ve bu saldırıdan Rus askeri istihbarat birimi sorumlu tutulmuştu. Hükûmet, bu nedenle üst düzey bir Rus diplomatı çağırmış ve Alman büyükelçisini Moskova'dan Berlin'e çekmişti. SPD'nin yanı sıra lojistik, savunma, havacılık ve IT hizmetleri sektörlerindeki Alman şirketler de bu saldırıdan etkilenmişti. Saldırı, Microsoft yazılımındaki bir güvenlik açığından yararlanılarak gerçekleştirilmişti.

Geri Dön 03 Haziran 2024 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN