Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Türkiye'ye telefon götürmede yeni karar - 24 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
18 Nisan 2024 Perşembe

CDU'nun yeni planı: Göçmenleri direkt sınırda reddedin

Ana muhalefetteki CDU, AB veya Schengen ülkelerinde kabul edilmiş sığınmacıların, Almanya'nın dış sınırlarından geri çevrilmesi gerektiğini parti programına ekledi.

Almanya'da ana muhalefet partisi Hristiyan Demokrat Birlik (CDU), sığınmacıların ülkeye girişini zorlaştıracak yeni önlemleri içeren bir parti programı açıkladı. 71 sayfalık 'Temel İlkeler Programı'nda, Avrupa Birliği (AB) üyesi diğer ülkelerde veya Schengen bölgesinde zaten kabul edilmiş sığınmacıların, Almanya'nın dış sınırlarından geri çevrilmesi gerektiği belirtildi.

Sığınmacıların girişine sınırlamalar

CDU'nun yeni program taslağında, sığınmacıların AB'ye ilk giriş yaptıkları ülkede sığınma başvurusu yapma imkanı varken Almanya'ya girişlerinin reddedilmesi öneriliyor. Bu öneriler, CDU Genel Merkezi'nde gerçekleştirilen toplantıda 'Temel İlkeler Programı' taslağına eklendi.

İç sınırlarda sınır kontrolleri

Parti programında, dış sınırların etkin bir şekilde korunana kadar iç sınırlarda sınır kontrollerinin sürdürülmesi gerektiği vurgulanıyor. CDU, sığınmacıların AB'nin başka bir üye devletinde veya Schengen bölgesinde zaten kabul edilmiş olmaları durumunda, Almanya'nın dış sınırlarından geri çevrilmeleri gerektiğini savunuyor.

Akdeniz'den kurtarılanların durumu

CDU, Schengen bölgesine giren herkesin sonunda iç sınırları geçebileceğine işaret ederek, Akdeniz'den kurtarılan kişilerin derhal güvenli bir üçüncü ülkeye gönderilmesi gerektiğini düşünüyor.

Bu öneriler, Almanya'da sığınmacı politikasına yönelik daha sıkı düzenlemeler getirilmesi yönünde bir eğilimi yansıtıyor ve sığınmacıların Almanya'ya girişine ilişkin mevcut kuralların daha da sertleştirilmesini öngörüyor.

Geri Dön 18 Nisan 2024 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN