Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da şiddetli yağış ve hortum - 21 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
04 Ekim 2023 Çarşamba

CDU'nun önerisi koalisyonda kabul görmedi

Ana muhalefetteki CDU, emeklilerden 2 bin avroya kadar olan gelirlerinden vergi alınmamasını önerdi. Trafik ışığı koalisyonu ve Sol Parti bu öneriye karşı çıktı.

CDU Genel Sekreteri Carsten Linnemann, emeklilik yaşına gelmiş olmalarına rağmen çalışmaya devam eden kişilerin aylık 2 bin avroya kadar olan gelirlerinin vergiden muaf tutulmasını önerdi. SPD, Yeşiller Partisi ve FDP'den oluşan koalisyon hükûmeti, CDU'nun bu önerisine karşı çıktı.

SPD Federal Meclis Grup Başkan Yardımcısı Dagmar Schmidt, bu teklifin profesör veya avukat gibi mesleklerle uğraşanları desteklerken, çatı tamircisi veya bakım personeli gibi ağır işlerde çalışanları dezavantajlı hâle getireceğini savundu. Schmidt, ağır işlerde çalışanların fiziksel olarak emekli olmalarına rağmen bazen çalışmaya devam edebilecek durumda olmadıklarını belirtti.

Sendikalara çağrı

Schmidt ayrıca, insanların emekli maaşıyla iyi bir yaşam sürmeleri için asgari ücret ve güçlü toplu iş sözleşmelerine ihtiyaçları olduğunu vurgulayarak, sendikaların bu konuda çalışmaları gerektiğini ifade etti.

"Vergi yasası daha karmaşık hâle gelir"

FDP Federal Meclis Milletvekili ve İşgücü Piyasası Uzmanı Carl-Julius Cronenberg ise tamamen emekli insanların istihdam edilmesini teşvik etmenin mantıklı olabileceğini belirtti, ancak CDU'nun önerisinin vergi yasasını daha da karmaşık hâle getirdiğini dile getirdi.

"CDU emeklileri ölene kadar çalıştırmak istiyor"

Sol Parti Federal Meclis Grubu Eş Başkanı Dietmar Bartsch ise CDU'nun 'aktif emeklilik' kavramıyla insanları ölene kadar çalıştırmak istediğini ifade ederek, emekli aylıklarının artırılması ve az gelire sahip emeklilerden daha az vergi alınması gerektiğini önerdi.

Geri Dön 04 Ekim 2023 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN