Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya: Suriyeliler sınır dışı edilebilir - 24 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
Gümrüklerde altın ve para sınırına dikkat! Oktan Erdikmen & Uğur Yiğitbaşı
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
29 Mayıs 2023 Pazartesi

CDU’lu Spahn: 63 yaşında emeklilik kaldırılsın

Almanya'da, uzun yıllar boyunca kesintisiz biçimde prim ödeyen bir kişinin, 63 yaşında emekli olma imkânı var. Ancak Birlik partileri bunun kaldırılmasını istiyor.

2014 yılından bu yana, uzun yıllardır kesintisiz sigortası olan kişiler için daha erken emeklilik anlamına gelen "63 yaşında emeklilik" imkanı bulunuyor. Federal Nüfus Araştırmaları Enstitüsü Aralık ayında yayınladığı rapora göre Almanya'da insanların giderek daha erken emekli olduğunu açıklamıştı. Rapora göre pek çok kişi 63 ya da 64 yaşında, yani standart emeklilik yaşından çok önce emekli oluyor. Enstitü, bu erken emekliliğin "63 yaşında emeklilik" uygulaması ile mümkün olduğunu söylüyor.

CDU/CSU meclis grubu başkan yardımcısı Jens Spahn, konuya dair olarak yaptığı açıklamada gelecek nesillere yük bindirdiği için "63 yaşında emeklilik" uygulamasının kaldırılması gerektiğini savundu. Bild am Sonntag’a konuşan Spahn, Almanya’daki kalifiye çalışan açığına da dikkat çekerek "'63 yaşında emeklilik' refaha mal oluyor, gelecek nesillere yük oluyor ve yanlış teşvikler oluşturuyor" dedi. 

FDP’den eleştiri 

FDP Başkan Yardımcısı Johannes Vogel, konuya dair yaptığı açıklamada herkesin kendi belirlediği esnek bir emeklilik yaşının uygulanması gerektiğini söyledi. Vogel ‘’Herkes ne zaman emekli olacağına kendisi karar verebilmelidir. Tabii daha uzun süre çalışanlar da daha fazla emekli maaşı alacaktır" dedi.

Geri Dön 29 Mayıs 2023 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN