Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da fırtına ve saldırı alarmı: 2 tutuklama - 18 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Almanya'da milletvekili olmak: Arabam yok, kirada oturuyorum - Turgut Yüksel
İlkay ve Emre gol atsın diye dua ediyoruz - Haftanın Yorumu 35. Bölüm Oktan Erdikmen
28 Mayıs 2024 Salı

CDU'lu Kretschmer: Yeşillerle koalisyon kurmayalım

Saksonya Başbakanı Michael Kretschmer (CDU), partisinin Yeşiller ile koalisyon kurmaması gerektiği konusunda uyarıda bulundu.

Yaklaşan eyalet seçimleri öncesinde Welt am Sonntag’a konuşan Kretschmer, "Hedefimiz, Yeşiller olmadan bir hükûmet kurmak olmalı. Bu, Saksonya ve federal hükûmet için geçerli. CDU olarak bu konuda net olmalıyız" dedi. Şu anda Saksonya'da CDU, Yeşiller ve SPD ile birlikte yönetimde bulunuyor.

Kretschmer, Başbakan Olaf Scholz'u (SPD) ve federal hükûmeti yanlış yolda olmakla suçlayarak, Yeşiller tarafından yönlendirildiklerini belirtti. Kretschmer, "Federal hükûmet sosyal bölünmeyi kışkırttı ve büyümemiz sıfır" ifadelerini kullandı.

Geri Dön 28 Mayıs 2024 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN