Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da vatandaşlık yasası krizi - 5 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
20 Ekim 2022 Perşembe

CDU’dan uyarı: İki sınıflı bir topluma doğru gidiyoruz

Emeklilikte kamu ve özel sektör arasındaki maaş makasının açılması üzerine CDU’lu Denis Radtke “İki sınıflı bir topluma doğru gidiyoruz” uyarısında bulundu.

Almanya’da emeklilikte kamu ve özel sektör arasındaki maaş farkı açılıyor. Emekli memur maaşları ortalama 1.800 avroyken, özel sektörden emekli olanlar ayda sadece 778 avro kazanıyor. Hesaplamalara göre, yıllık geliri brüt 41 bin 500 avro olan bir çalışan, emekliliğinde bir devlet memuruyla aynı maaşı alabilmek için 78 yaşına kadar çalışmak zorunda.

CDU’lu politikacı Dennis Radtke de maaş farkları nedeniyle “iki sınıflı bir topluma gidiyoruz” uyarısında bulundu. Radtke BILD’e yaptığı açıklamada, “Yaşlı yoksulluğu acilen ele alınması gereken saatli bir bomba. Milyonlarca insanın emeklerine saygı duymalıyız” diye konuştu. 

Geri Dön 20 Ekim 2022 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN