Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

EURO 2024 başladı: Almanya'da kırmızı alarm - 14 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Almanya sabırlı olmayı öğretti: 100'den fazla işe başvurdum, yılmadım - Yeni Gelenler: Burak Nemutlu
İlkay ve Emre gol atsın diye dua ediyoruz - Haftanın Yorumu 35. Bölüm Oktan Erdikmen
10 Mart 2023 Cuma

CDU’dan Schwesig’e istifa çağrısı

CDU Genel Başkanı Friedrich Merz, Mecklenburg-Vorpommern Eyalet Başkanı Manuela Schwesig’in istifasını istedi.

CDU/CSU Federal Meclis Grup Başkanı ve CDU Genel Başkanı Friedrich Merz, SPD’li Mecklenburg-Vorpommern Eyalet Başkanı Manuela Schwesig’in istifasını istedi.

ZDF’nin haberine göre, ABD’nin Rusya’ya dönük yaptırımlarını delmek için Rusya ile Mecklenburg-Vorpommern’a bağlı Lubmin kenti sahiline uzanan Kuzey Akım 2 projesi çerçevesinde doğal gaz boru hattının tamamlanması için kurulan vakfın Rus enerji devi Gazprom'dan milyonlarca dolar destek aldığı ve bunda Eyalet Başkanı Manuela Schwesig’in de payı olduğu suçlamalarının yoğunlaşmasını ‘tam bir skandal’ olarak nitelendirildi. 

“Çoktan istifa etmesi gerekirdi”

Merz, “Bence Eyalet Başbakanı Schwesig’in görevinden çoktan istifa etmesi gerekirdi. Olup bitenlerle ilgili detayların yarım yamalak ortaya çıkmasını anlamak mümkün değil. Her şey açıklık kazanmalı ve Eyalet Başbakanı Schwesig görevi derhal bırakmalı” dedi. 

Geri Dön 10 Mart 2023 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN