Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da sosyal yardım sallantıda - 4 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
31 Ocak 2023 Salı

CDU’dan ‘okul öncesi zorunlu Almanca sınavı’ önerisi

CDU Meclis Grup Başkan Yardımcısı Jens Spahn, ilkokula başlamadan önce çocukların zorunlu dil sınavına tâbi tutulmasını önerdi.

Sosyal medyada gelen soruları yanıtlayan Spahn’a göre, özellikle göçmen kökenli çocuklar veya herhangi bir nedenden dolayı konuşma güçlüğü yaşayan çocuklara ilkokuldan önce Almanca eğitimi verilmeli.

Çocukların birinci sınıfa başlamadan önce Almanca öğrenmelerinin zorunlu hale getirilmesi gerektiğini söyleyen Spahn, “İyi derecede Almanca bilmediği için okulun ilk gününden itibaren sınıfta dersleri takip edemeyen birinci sınıf öğrencileri için ne yapabilirsiniz ki. Herkesin eşit şartlarda eğitim alması ancak herkesin Almanca anlaması ile mümkün olabilir” dedi.

Geri Dön 31 Ocak 2023 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN