Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

EURO 2024 başladı: Almanya'da kırmızı alarm - 14 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Almanya sabırlı olmayı öğretti: 100'den fazla işe başvurdum, yılmadım - Yeni Gelenler: Burak Nemutlu
İlkay ve Emre gol atsın diye dua ediyoruz - Haftanın Yorumu 35. Bölüm Oktan Erdikmen
17 Ocak 2024 Çarşamba

CDU’dan 'daha yüksek işsizlik parası' vaadi

CDU, seçim zaferi durumunda, uzun süre çalışmış ve kendi kusuru olmaksızın işsiz kalan 58 yaş üstü çalışanlara daha yüksek işsizlik parası vadetti.

Almanya'da ana muhalefet partisi CDU'nun lideri Friedrich Merz, partisinin Heidelberg’deki toplantısında, uzun süre sigortalı çalışmış yaşlıların işsizliğinin ilk birkaç ayında işsizlik parasının daha yüksek olması gerektiğini savundu.

CDU Genel Sekreteri Carsten Linnemann da işsizlik parası ile vergilerle finanse edilen sosyal yardımlar arasında ayrım yapılması gerektiğini ifade ederek, ödeme yapan herkesin, başkalarının vergi parasıyla yaşayan birinden daha fazlasına sahip olması gerektiğini söyledi.

CDU'nun vaatleri

CDU, işsizliğin ilk birkaç ayında uzun süre sigortalı olanlar için işsizlik yardımının artırılmasını öneriyor. Aynı zamanda, "Vatandaşlık Parası" isminin yanıltıcı olduğunu düşünerek kaldırılmasını savunuyor ve sosyal yardımlarda reform yapmayı planlıyor.

Ancak CDU'nun bu planına parti içinden eleştiriler de var. Öneriye karşı oy kullanan CDU’lu Gitta Connemann, ülkede milyonlarca boş pozisyon bulunduğunu göz önüne alarak, işsizlik durumunu daha çekici hâle getirecek herhangi bir teşvik yapılmamasını savundu.

Geri Dön 17 Ocak 2024 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN