Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Dünya çapında yazılım krizi: Büyük reset endişesi- 19 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
ALMANYA'DA YENİ VATANDAŞLIK YASASI - Dr. Martin Manzel
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
14 Haziran 2024 Cuma

CDU'da BSW ile koalisyon tartışması

Almanya'nın Thüringen, Brandenburg ve Saksonya eyaletlerinde yapılacak parlamento seçimleri öncesinde koalisyon tartışmaları başladı.

Ana muhalefet partisi CDU’nun lideri Friedrich Merz, eylülde yapılacak seçimler sonrası, Sahra Wagenknecht İttifakı (BSW) ile olası bir koalisyona karşı çıkarken, partisinden bazı isimler bu işbirliğine sıcak bakıyor. Kuzey Ren-Vestfalya Başbakanı Hendrik Wüst (CDU), federal düzeyde işbirliğine karşı olduklarını belirtti. Ancak eyalet düzeyinde BSW ile işbirliği yapılabileceğini söyledi. Wüst, BSW’nin Kuzey Ren-Vestfalya’da ciddi bir tehdit oluşturmadığını vurguladı ve eyalet meslektaşlarının doğru kararı vereceğini belirtti.

Thüringen'de CDU lideri Mario Voigt, BSW ile koalisyon olasılığını dışlamadı ve seçmenlerin siyasi değişim istediğini söyledi. Voigt, belirli konular üzerinde kiminle çalışabileceklerini değerlendireceklerini ekledi.

BSW Eş Başkanı Amira Mohamed Ali, CDU ile koalisyon kurmaya açık olduklarını ifade etti. ARD-ZDF yayınında konuşan Ali, hükümet çoğunluğuna katılabileceklerini belirtti.

Anketlerde AfD, Thüringen'de önde gidiyor, onu CDU ve Başbakan Bodo Ramelow'un Sol Partisi izliyor. BSW, son anketlerde yüzde 16 oy oranına ulaştı. Thüringen, şu anda Sol Parti, SPD ve Yeşiller'den oluşan bir azınlık hükümeti tarafından yönetiliyor. Brandenburg'da da AfD anketlerde önde olsa da durum diğer doğu Almanya eyaletlerine göre daha belirsiz.

Geri Dön 14 Haziran 2024 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN