Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
30 Ocak 2023 Pazartesi

CDU/CSU, 1.5 yılın en yüksek oy oranına ulaştı

CDU/CSU, son kamuoyu anketlerine göre oylarını yüzde 29’a çıkararak son 18 ayın en yüksek oy oranına ulaştı.

Piyasa araştırma enstitüsü Insa’nın Bild am Sonntag için yaptığı ankete göre, SPD’nin oyları yüzde 20, FDP’nin oyları yüzde 7 oldu. Aşırı sağcı AfD ise, yüzde 15 oyla, yüzde 16 oy alan Yeşiller Partisi’nin sadece yüzde bir gerisinde kaldı.

Ankete katılanların yüzde 59’u, mevcut koalisyonu başarılı bulmadığını söyledi. Sadece yüzde 33 SPD, Yeşiller ve FDP arasındaki birliği ‘iyi’ olarak değerlendirdi. Yüzde 23 koalisyonun erken çökeceğini düşünürken, yüzde 71 ise 2025 sonbaharında gerçekleşecek olan federal seçime kadar devam edeceğini varsayıyor. 

Önemli politikacılar sorulduğunda ise Yeşillerden Ekonomi İşleri Bakanı Robert Habeck ve Dışişleri Bakanı Annalena Baerbock en sık verilen cevaplardı. Onları koalisyondaki diğer politikacılardan olan, Şansölye Olaf Scholz (SPD), Sağlık Bakanı Karl Lauterbach (SPD) ve Maliye Bakanı Christian Lindner (FDP) izledi. 

Geri Dön 30 Ocak 2023 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN