Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Türkiye'ye telefon götürmede yeni karar - 24 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
08 Mayıs 2024 Çarşamba

CDU zorunlu askerliğe 'evet' dedi

Ana muhalefetteki CDU, 2011 yılında kendi hükûmetlerinin kaldırdığı zorunlu askerliğe, kademeli olarak dönüş yapılmasını önerdi.

Almanya'da, 2011 yılında Birlik liderliğindeki hükûmet tarafından askıya alınan zorunlu askerlik, CDU'nun son parti kurultayında yeniden gündeme geldi. CDU, Bundeswehr'deki personel eksikliği ve Rusya'ya yönelik artan endişeler nedeniyle zorunlu askerliğe kademeli olarak dönüş yapılmasını önerdi. Parti kurultayında, Rusya'dan gelen tehditler sebebiyle 2011'de askıya alınan zorunlu askerlik hizmetinin yeniden başlatılması yönünde karar alındı. Yeni temel programda, "Zorunlu askerlik hizmetinin askıya alınmasını kademeli olarak kaldıracağız ve zorunlu askerlik hizmetini zorunlu hizmet yılına dönüştüreceğiz" ifadeleri yer aldı.

Dönemin Savunma Bakanı Karl-Theodor zu Guttenberg (CSU) liderliğinde 55 yıl süren zorunlu askerlik, 2011'de durdurulmuştu. Mevcut yasada, gerginlik ve savunma durumlarında erkeklerin zorunlu askerliğe geri dönebileceği belirtiliyor. Trafik ışığı koalisyonu içinde yer alan Yeşiller ve FDP, zorunlu askerliğe dönüşü şimdiye kadar reddetmişti. Ancak, Savunma Bakanı Boris Pistorius (SPD), Bundeswehr'in personel sorunlarına dikkat çekerek zorunlu askerlik lehinde açıklamalarda bulundu.

Geri Dön 08 Mayıs 2024 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN