Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Türkiye'ye telefon götürmede yeni karar - 24 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
17 Nisan 2024 Çarşamba

CDU tartışmalı cümleyi değiştirdi

CDU'nun geçtiğimiz aylarda sunulan yeni programındaki, tartışma yaratan 'değerlerimizi paylaşan Müslümanlar Almanya'ya aittir' cümlesi değiştirildi.

Almanya'da CDU'nun yeni parti programı taslağında yer alan "Bizim değerlerimizi paylaşan Müslümanlar Almanya'ya aittir" ifadesi eleştirilere neden olmuştu. Table Media haber portalına göre; CDU bu tartışmalı cümleyi değiştirmeye karar verdi. CDU Genel Sekreteri Carsten Linnemann liderliğinde yapılan istişareler sonucunda cümle hafifletildi ve yeni hâli "Değerlerimizi paylaşmayan, özgür toplumumuzu reddeden bir İslam Almanya'ya ait değildir" şeklinde oldu. Toplantıya CDU Genel Başkanı Friedrich Merz de katıldı.

"Öncü Kültür" programda yer almaya devam edecek

Öte yandan, 'Öncü Kültür' kavramı programda yer almaya devam edecek. CDU'nun temel program taslağında, "Sadece öncü kültürümüze bağlı olanlar entegre olabilir ve Alman vatandaşı olabilir" ifadeleri bulunuyor. Kuzey Ren-Vestfalya Sağlık Bakanı Karl-Josef Laumann (CDU), "Yalnızca öncü kültürümüze bağlı olanlar entegre olabilir ve Alman vatandaşı olabilir. Almanya’da yaşamak isteyen herkesin, ülkenin temel değerlerine saygı duyması, insan onurunu, hoşgörüyü, demokrasiyi ve özgürlüğü savunması gerekir" şeklinde konuştu.

Geri Dön 17 Nisan 2024 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN