Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya Hessen: İlk evini alana devletten destek - 23 Nisan 2024 Oktan Erdikmen
Türkiye'de normal olan, Almanya'da lüks - Yeni Gelenler: Turgut Tülü
Almanya'da yılda bir cinsiyet değiştirilebilecek - Haftanın Yorumu 29. Bölüm Oktan Erdikmen
14 Şubat 2024 Çarşamba

CDU: Savunmada daha Avrupalı düşünmeliyiz

CDU'lu David McAllister, savunma konusunda her ülkenin bağımsız hareket etmemesi, daha Avrupalı düşünülmesi gerektiğini savundu.

Ordunun donatılması söz konusu olduğunda AB ülkeleri şu anda büyük ölçüde bağımsız hareket ediyor. Bunun yanlış olduğunu savunan CDU Milletvekili David McAllister, "Savunma ekipmanlarını araştırırken ve tedarik ederken çok daha Avrupalı ​​bir şekilde düşünmeliyiz" dedi.

Aynı zamanda Avrupa Parlamentosu Dış İlişkiler Komisyonu Başkanı da olan McAllister "Savunma birliği konusunda AB üyesi ülkelerin birlikte daha yakın ve daha iyi çalışması gerekiyor. Ülkelerin tek tip silah sistemleri üzerinde de anlaşması şart. Askerleri birlikte eğitip harekete geçirebilmemiz için AB'de ortak silah ve teçhizat tedarikine ihtiyacımız var" dedi.

2025 için planlanan Hızlı Konuşlandırma Kapasitesi'nin, Avrupa silahlı kuvvetlerine doğru atılan ilk adım olduğunu belirten McAllister, “NATO'nun bir tamamlayıcısı olarak görülmeli, bir rekabet olarak değil. Savunma politikası söz konusu olduğunda kaderimizi daha çok kendi ellerimize almalıyız” dedi.

McAllister, 9 Haziran'da yapılacak Avrupa seçimlerinde CDU'nun Aşağı Saksonya'daki en büyük adayı olarak yeniden yarışıyor.

Geri Dön 14 Şubat 2024 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN