Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Maliye Bakanı: Almanya'da çok az çalışılıyor - 18 Nisan 2024 Oktan Erdikmen
Türkiye'de normal olan, Almanya'da lüks - Yeni Gelenler: Turgut Tülü
Almanya'da yılda bir cinsiyet değiştirilebilecek - Haftanın Yorumu 29. Bölüm Oktan Erdikmen
20 Mart 2024 Çarşamba

CDU planı: 1,9 milyon kişinin Bürgergeld'i kesilecek

CDU'nun Bürgergeld'de yapmayı planladığı kesintilere göre; sosyal yardım alanların sayısının yaklaşık 1,9 milyon azalacağı tahmin ediliyor.

CDU'nun Vatandaşlık Parası (Bürgergeld) reformu, çalışmayı reddeden bireylere yapılan ödemelerin kesilmesini öngörüyor. CDU Ekonomi Uzmanı Julia Klöckner, reformun uygulanması hâlinde, Vatandaşlık Parası'ndan yararlananların sayısının yaklaşık 1,9 milyon azalacağını tahmin ediyor.

Klöckner, reformun çalışabilecek durumda olan bireylerin yarısını etkileyeceğini belirterek, CDU'nun çalışmayı reddetmek yerine, çalışmayı ödüllendirmeyi hedeflediğini ifade ediyor. CDU Genel Sekreteri Carsten Linnemann, reformun altı haneli sayıda insanı iş piyasasına geri döndüreceğini öngörüyor. Ancak Linz Üniversitesi İşgücü Piyasası Uzmanı Prof. Dr. Friedrich Schneider, CDU'nun reformunun cevaplaması gereken önemli detaylar olduğuna dikkat çekiyor. Schneider, bir bireyin ne zaman çalışmayı reddettiğinin net olmadığını, örneğin başka bir şehirde iş teklifi alan ancak taşınmak istemeyen bir bireyin durumunun nasıl değerlendirileceğini soruyor.

Geri Dön 20 Mart 2024 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN