Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da fırtına ve saldırı alarmı: 2 tutuklama - 18 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Almanya'da milletvekili olmak: Arabam yok, kirada oturuyorum - Turgut Yüksel
İlkay ve Emre gol atsın diye dua ediyoruz - Haftanın Yorumu 35. Bölüm Oktan Erdikmen
20 Temmuz 2023 Perşembe

CDU Milletvekili’nden ‘AfD yasaklansın’ çıkışı

Yapılan son anketlerde oy oranında gözle görülür artış yaşanan AfD’ye art arda tepkiler geliyor. Bu kez de CDU Milletvekili Marco Wanderwitz aşırı sağcı partinin yasaklanması için kampanya başlattı.

CDU Milletvekili’nden ‘AfD yasaklansın’ çıkışı

Almanya’da Hristiyan Demokrat Birlik Partili (CDU) Federal Meclis Milletvekili Marco Wanderwitz, diğer milletvekillerine aşırı sağcı parti Almanya için Alternatif’in (AfD) yasaklanmasına yönelik başlattığı kampanyayı anlatan bir yazı gönderdi.

 

“AfD demokrasimizin temellerini baltalıyor”

Bild’de yer alan habere göre, son anketlere atıfta bulunan  Wanderwitz, “AfD, Almanya genelinde yüzde 20'nin üzerine çıktı, Saksonya ve Thüringen'de ise şu anda yüzde 30'un üzerinde. AfD sürekli olarak demokrasimizin temellerini baltalıyor ve özgür demokratik temel düzene karşı saldırgan ve militanca hareket ediyor.” dedi. 

AfD’nin Almanya için büyük bir tehdit ve tehlike oluşturduğunu savunan Wanderwitz, aşırı sağcı partinin yükselişini “mega sorun” olarak nitelendirdi.

Geri Dön 20 Temmuz 2023 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN