Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
12 Ocak 2023 Perşembe

CDU lideri Merz, Arap gençlerini hedef gösterdi

Ana muhalefet partisi CDU'nun genel başkanı Friedrich Merz, katıldığı bir TV programında Arap gençlerin devlete meydan okuduğunu iddia etti. 

Aşırı sağcı söylemlerini sertleştirmeye devam eden CDU’nun lideri, yılbaşı gecesi yaşanan olaylarla ilgili Arap gençleri hedef gösterdi.

ZDF yayınında konuşan Merz, "Arap gençleri devlete meydan okumaktan zevk alıyor. Küçük paşalar ne kural tanıyor ne de kurumlara saygı duyuyor” ifadelerini kullandı.  

Arap gençler sebebiyle öğretmenlerin her gün sözlü şiddete maruz kaldığını iddia eden Merz, ailelerin de sürece destek olmadığını söyledi.

Merz,  Hamburg, Berlin ve Leipzig gibi kozmopolit şehirlerde sorunların görmezlikten gelindiğini söyledi. CDU lideri, "Sokağı okuyamıyoruz. Müsamaha gösterdiğimiz, sınır dışı etmediğimiz her vaka, bize, aşırılık ve şiddet olarak geri dönecektir" iddiasında bulundu. 

Osnabrück Üniversitesi Eğitim Enstitüsü'nden sosyolog Aladin El-Mafaalan, Merz'i popülizm yapmakla eleştirdi, "Almanya’nın göçmen ihtiyacı önümüzdeki yıllarda daha da artacak. Sağ söylemler yerine, entegrasyonu güçlendirip yapıcı çözümlere odaklanmalıyız” dedi. 

Başkentte yılbaşı gecesindeki şiddet olaylarında 145 kişi gözaltına alınmıştı. 18 farklı etnik kökenin olduğu gözaltıların 45'inin Alman, 27’sinin Afgan, 21’inin Suriyeli, 9’unun Iraklı, geri kalanının ise Türkiye, Lübnan, Polonya ve Sırbistan uyruklu olduğu açıklanmıştı.

Geri Dön 12 Ocak 2023 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN