Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
01 Temmuz 2023 Cumartesi

CDU, ‘Isınma Yasası’nı Anayasa Mahkemesi’ne taşıyor

CDU'lu Thomas Heillman, Isınma Yasası'nın aceleye getirildiğini savunarak oylamanın durdurulması için Anayasa Mahkemesi'ne başvurdu.

Federal hükûmet, uzun süren tartışmaların ardından Bina Enerji Yasası'nda uzlaşmaya varmıştı ve önümüzdeki hafta Meclis'te oylamaya sunulması bekleniyor. Ancak CDU'lu Thomas Heillman, yasanın aceleye getirildiğini savunarak oylamanın durdurulması için Anayasa Mahkemesi'ne başvuruda bulundu. Heilmann, yasama sürecinde milletvekillerinin eşit katılım haklarının ihlal edildiğini iddia etti ve kanun taslağının daha önceden milletvekillerine sunulması gerektiğini vurguladı.

Federal Meclis Başkanı SPD'li Bärbel Bas da koalisyon ortaklarına yazılı bir uyarı göndererek, yeni yasa tasarılarının daha fazla istişare edilmesi gerektiğini ifade etti. CDU/CSU Federal Meclis Grubu İklim Koruma ve Enerji Sözcüsü Andreas Jung, Bina Enerji Yasası'nı hükümetin iklim politikalarındaki başarısızlık olarak nitelendirdi.

Sol Partili İklim Koruma ve Enerji Komitesi Başkanı Klaus Ernst, revize edilmiş taslakların bugün saat 16'ya kadar sunulmaması durumunda, gelecek hafta komitede yapılacak uzman değerlendirmelerinin iptal edilmesini önerdi. Yeşiller Partisi Parlamento İşleri Sözcüsü Irene Mihalic ise yasanın her aşamasında milletvekillerine yeterli sürelerin sağlandığını ve yasama sürecinin ihlal edilmediğini savundu.

Federal Anayasa Mahkemesi, başvurunun alındığını doğruladı ve kararın en geç salı gününe kadar verilmesi bekleniyor. Siyasi çevreler, mahkemenin bu konuda kararını vereceği tarihte beklemektedir.

Geri Dön 01 Temmuz 2023 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN