Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da sosyal yardım sallantıda - 4 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
22 Eylül 2023 Cuma

CDU Gençlik Örgütü: Okullarda göçmen kotası olsun

CDU Gençlik Örgütü, Danimarka'nın sığınma politikasında rol model alınması gerektiğini savunarak 'ilkokullarda yüzde 30'luk göçmen kotasını' da içeren bir dizi öneride bulundu.

CDU Gençlik Örgütü (JU) Başkanı Johannes Winkel, Almanya'nın sığınma politikasını Danimarka modeline benzer şekilde değiştirmesi gerektiğini savundu.

İlkokullarda yüzde 30 göçmen kotası

Winkel, Bild gazetesine yaptığı açıklamada, Danimarka'nın göç ve entegrasyon konularında Almanya için bir model olabileceğini belirterek, göçmen çocukları için kreş zorunluluğunun getirilmesi gerektiğini vurguladı. Winkel, sadece Danimarka modelini temel alarak zorunlu kreşlerin oluşturulmasıyla çocuklara adil bir entegrasyon ve dil öğrenme şansı verilebileceğini ifade etti. Ayrıca, göçmen kökenli çocuklara yönelik ilkokullarda yüzde 30'luk bir göçmen kotası getirilmesi gerektiğini savundu.

Nakdi yardım yerine ayni yardım önerisi

Sığınmacılara yönelik 'nakdi yardımlardan ayni yardımlara geçiş' çağrısında bulunan Winkel, sosyal yardımların sınırlandırılması için çipli kartların kullanılmasını önerdi. Ayrıca, sığınma başvuruları reddedilen kişilerin geri gönderme merkezlerinde tutulmasını talep etti.

SPD'li Aşağı Saksonya Başbakanı Stephan Weil de Danimarka'nın bir rol model olabileceğini söyledi.

Winkel, özellikle sosyal yardımlardan yararlanan yabancıların oranının yüksek olduğuna dikkat çekerek, yasal değişiklikler yapılması gerektiğini ve sığınma başvurusu reddedilen kişilere yönelik sosyal yardımların kademeli olarak sonlandırılması gerektiğini belirtti.

Adalet Bakanı: Danimarka modeli düşünülebilir

FDP'li Federal Adalet Bakanı Marco Buschmann da, Almanya’da Danimarka modelinin tartışılabileceğini söyledi. Welt televizyonuna konuşan FDP’li Bakan, "Düşünme konusunda herhangi bir yasak olmamalı" dedi. “Bir yandan elbette insani yükümlülüklerimizi yerine getirmeliyiz ama aynı zamanda ülke olarak aşırı yük altına girmekten de kaçınmalıyız” diyen Buschmann, "Bunu makul bir dengede tutmak adına katkıda bulunacak her şeyi yapmalıyız" dedi. 

Bürgergeld'e yapılan zammı da eleştirmişti

Winkel, son zamanlarda Bürgergeld'e yapılan zam konusunda eleştirilerde bulunmuştu. JU Başkanı, hükûmetin işçilere değil, işsizlere yönelik politikalar izlediğini belirterek, devletin üç çocuklu bir aileye yılda yaklaşık 40 bin avro ödediğini ve bu durumun insanları iş aramaktan caydırdığını dile getirmişti. Ayrıca, sosyal yardımlardan yararlananların büyük bir kısmının 'yabancılar' olduğunu savunan Winkel, koalisyon hükûmetinin vasıfsız göçmenlere Almanya'ya gelmeleri için daha fazla teşvik sağladığını söylemişti. 

Winkel, yasal değişiklikler yapılması gerektiğini ve sığınma başvurusu yasal olarak reddedilen kişilere yönelik sosyal yardımların aşamalı olarak kesilmesi gerektiğini ifade etti.

Geri Dön 22 Eylül 2023 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN