Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da vatandaşlık yasası krizi - 5 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
21 Nisan 2023 Cuma

CDU-CSU: Mültecilere sosyal yardımlar kısıtlansın

CDU-CSU, mülteci statüsü kabul edilmeyenlere verilen sosyal yardımların kısıtlanmasını talep etti. Belediyelerin mülteciler için yaptığı masrafların tamamen federal hükûmet tarafından üstlenilmesi gerektiği vurgulandı.

Almanya'da Birlik Partileri CDU-CSU, düzensiz göç dalgasına karşı bir bildiri yayımladı. Bildiride, mülteci statüsü kabul edilmeyenlere verilen sosyal yardımların kısıtlanması, sınır kontrollerinin artırılması, sığınma başvurularının Avrupa Birliği'nin dış sınırlarında incelenmesi istendi. Yalnızca mülteci statüsü kabul edilenlerin Avrupa ülkelerine girmesi ve ülkeler arasında eşit dağıtılması önerildi. Ayrıca, Almanya'daki sığınma prosedürlerinin belirli bir merkezden yapılması talep edildi.

Raporda, federal hükûmetin, belediyelerin mülteciler için yaptığı masrafların tamamen üstlenilmesi gerektiği vurgulandı. Belediyeler ve Kasabalar Birliği de merkez sağın çağrısına destek verdi. Başkan Gerd Landsberg, Bild'e verdiği demeçte, ek konut ve konteynırlara acil ihtiyaç olduğunu, göç dalgasının azaltılması gerektiğini söyledi.

CDU Parlamento Sekreteri Thorsten Frei, mülteci politikalarının revize edilmezse, yaz aylarında sığınma başvurularının 200 bine ulaşabileceğini iddia etti. Başbakan Olaf Scholz, 10 Mayıs'ta Almanya'nın göç politikalarıyla ilgili bir zirve düzenleyecek, ancak belediyeler toplantıya davet edilmedi. Ayrıca raporda, Çek Cumhuriyeti ve İsviçre sınırlarında kontrollerin artırılması da talep edildi.

Geri Dön 21 Nisan 2023 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN