Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da yeni askerlik modeli - 12 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Avrupa Parlamentosu seçim sonuçları ilk değerlendirme - Oktan Erdikmen
Avrupa sandık başında: Mutlaka oy kullanın! - Haftanın Yorumu 34. Bölüm Oktan Erdikmen
22 Mayıs 2024 Çarşamba

CDU: Cezai ehliyet yaşı 12’ye düşürülsün

'Çocuk suçluların' sayısının hızla artışına dikkat çeken CDU Genel Sekreteri Carsten Linnemann, cezai sorumluluk yaşının düşürülmesini talep etti.

Almanya'da ana muhalefet partisi CDU, yasal cezai sorumluluk yaşının düşürülmesi çağrısında bulundu. CDU Genel Sekreteri Carsten Linnemann, T-Online için yazdığı makalede, çocuk suçluların sayısının geçen yıl hızla arttığını belirtti.

Linnemann, "Cezai sorumluluk yaşının düşürülmesi konusunda açık bir tartışma yapmanın zamanı gelmiştir. Örneğin, İsviçre’de cezai sorumluluk yaşı 10’dan başlıyor. Almanya'da ise mevcut yasalara göre bu yaş 14. Ancak yeni bir yasal düzenleme yapmadan önce, çocukların ve gençlerin olgunlaşma sürecinin ileri yaşlara kayıp kaymadığını araştırmak için geniş tabanlı bir çalışmaya ihtiyaç var" ifadelerini kullandı.

Linnemann, eğer böyle bir durum ortaya çıkarsa, cezai sorumluluk yaşının 12’ye indirilmesi gerektiğini savundu. Genç yaşta suç işleyenlerin sonuçlarına mümkün olduğunca erken katlanması gerektiğini vurgulayan Linnemann, ciddi suç vakalarında çocukların ve gençlerin aile ortamından uzaklaştırılmasının kolaylaştırılmasından yana olduğunu belirtti. Ayrıca, birçok aile mahkemesi hakiminin de uzun zamandır bu yönde çağrıda bulunduğunu hatırlattı.

Geri Dön 22 Mayıs 2024 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN