Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da kriz aşıldı: Yardımlarda kesinti yok - 23 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
03 Kasım 2022 Perşembe

CDU, Bürgergeld’i engellemeye hazırlanıyor

Birlik Partileri Bürgergeld’i ‘sosyal açıdan adaletsiz’ olarak değerlendirerek Eyaletler Meclisi’nde bloke etmeye hazırlanıyor.

CDU Genel Sekreteri Mario Czaja, Bürgergeld ile ilgili Taggesspiegel’a demeç verdi. Czaja, “Yasa tasarısına göre, 150 bin avroluk mal varlığı olan 4 kişilik bir aile sosyal yardımlardan faydalanabilecek. Bu çalışarak, vergileriyle Bürgergeld’i finanse eden ailelere karşı yapılacak büyük bir haksızlık. Düzenlemeler, sosyal piyasa ekonomisinin tüm ilkelerini ihlal ediyor” diye konuştu. 

Çocukları Koruma Derneği’nden ise Birlik Partilerinin bu açıklamasına tepki geldi. Dernekten yapılan açıklamada şöyle denildi:

Varlıkların korunmasıyla ilgili düzenlemelerde aile güvenliği temel alınıyor. İşsiz ebeveynler yeterince korunamazsa temel çocuk güvenliğinden bahsetmek mümkün olmaz. Birlik’i düzenlemeleri desteklemeye ve direnişinden vazgeçmeye çağırıyoruz.

Alman Şehirler Birliği Başkanı Helmut Dedy ise RND’ye konuştu. Üç konuda iyileştirme yapılması gerektiğini söyleyen Dedy şu ifadeleri kullandı:

Yasa taslağında üç konuda iyileştirme yapılması gerekiyor. Varlıkların 2 yıl boyunca korunması oldukça uzun, bu süre iş arama motivasyonunu artırmak için bir yıla düşürülmeli. Jobcenterların iş yükünü hafifletmek için personel sayısı artırılmalı, mali açıdan destek verilmeli. Son olarak da Jobcenterlardaki ağır bürokrasi hafifletilmeli.

SPD Lideri Saskia Esken ise Birlik partileriyle anlaşmaya hazır olduklarını söylerken SPD Genel Sekreteri Kevin Kühnert CDU/CSU’nun yaklaşımını ‘popülist’ olmakla suçladı.

Geri Dön 03 Kasım 2022 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN