Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
11 Ekim 2023 Çarşamba

Camilere tehdit mektubu gönderen kişi yakalandı

Almanya'da, 2017'den bu yana camilere ve kamu kurumlarına aşırı sağcı ve ırkçı tehdit mektupları gönderen şüpheli bir kişi yakalandı.

Osnabrück polisi, yıllardır cami cemaatlerine ve diğer kurumlara ‘NSU 2.0’ olarak imzalanan tehdit mektupları ve nefret mesajları gönderen kişinin yakalandığını açıkladı. Bu tehdit mektupları özellikle Müslüman cemaatlere yöneltiliyordu, ancak ara sıra Hessen, Baden-Württemberg, Kuzey Ren-Vestfalya ve Aşağı Saksonya'daki kamu kurumlarına veya Hristiyan kurumlarına gönderiliyordu. Tüm tehdit mektupları, gerçek bir aile adı altında Osnabrück'te yaşayan bir kişi tarafından imzalanıyordu.

Kuzey Ren-Vestfalya'nın Hagen şehrinde yaşayan ve 50 yaşındaki zanlı, polis sorgusunun ardından suçunu kabul etti. 2017'den bu yana toplamda 41 bilinen suç işlediği belirtildi. Yetkililer, bu mektupların büyük bir kısmının aşırı sağcı Nasyonal Sosyalist Yeraltı (NSU) terör örgütü ile bağlantılı olduğunu belirtti.

Geri Dön 11 Ekim 2023 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN