Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya Hessen: İlk evini alana devletten destek - 23 Nisan 2024 Oktan Erdikmen
Türkiye'de normal olan, Almanya'da lüks - Yeni Gelenler: Turgut Tülü
Almanya'da yılda bir cinsiyet değiştirilebilecek - Haftanın Yorumu 29. Bölüm Oktan Erdikmen
19 Şubat 2024 Pazartesi

Cami kundakçısı yakalandı

Dortmund'da, Anadolu Camii'ni kundaklamaya çalışan 23 yaşındaki zanlı, kısa süre içerisinde yakalandı.

Almanya'nın Dortmund kentindeki Anadolu Camii'ne cuma akşamı saat 21.40 sıralarında bir kundaklama girişimi gerçekleştirildi. Olaya hızla müdahale eden polis, şüpheliyi kısa sürede yakaladı.

Cami Başkanı Hamza Kuri, cami cemaatinden gençlerin gece camiye uğraması sayesinde büyük bir felaketin önüne geçildiğini belirtti. Saldırganın caminin ısıtma sistemini ateşe vermesi sonucu bina içinde yoğun duman oluştu ve camide ağır hasar meydana geldi. Güvenlik kamerası kayıtlarına göre, saldırganın gazetelerle ısıtma sistemini ateşlediği görüldü.

23 yaşındaki zanlı, polis tarafından yakalandı. 500'e yakın üyesi bulunan Anadolu Camii, Dortmund'daki büyük camilerden biri olarak biliniyor. Dortmund'da 53 cami var ve kentte 70 binden fazla Müslüman yaşıyor. Cami yönetimi, soruşturma ile ilgili ilerlemeler hakkında cemaat ve kamuoyunu bilgilendirme taahhüdünde bulundu.

Geri Dön 19 Şubat 2024 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN