Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
17 Kasım 2023 Cuma

Cami derneklerine baskın

Almanya'da, Şii cemaatine ait 54 cami derneği binasına polis baskını yapıldığı bildirildi.

Almanya İçişleri Bakanlığı, Hamburg İslam Merkezi (IZH) ve diğer alt kuruluşların anayasal düzene karşı hareket ettikleri şüphesiyle soruşturulduğunu açıkladı. Bu kapsamda, 7 federal eyalette 54 mülkte arama yapıldı.

IZH'nin faaliyetlerinin, Almanya'daki anayasal düzeni ve uluslararası anlayış fikrini ihlal ettiğinden şüphelenilen İran'ın devrimci konseptini yaymayı amaçladığı öne sürüldü. Ayrıca, IZH'nin Lübnan Hizbullahı'nın faaliyetlerini desteklediği iddiaları da araştırılıyor.

Sabah yaklaşık 500 polisin katıldığı baskınlarda, elektronik cihazlar ve belgelere incelenmek üzere el konulduğu bildirildi.

İçişleri Bakanı: Gözümüz İslamcı kesimin üzerinde

İçişleri Bakanı Nancy Faeser, baskınlarla ilgili yaptığı açıklamada, "Gözümüz İslamcı kesimin üzerinde. Özellikle de pek çok Yahudi'nin kendisini tehdit altında hissettiği bu dönemde, radikal propagandaya ve Yahudi ve İsrail karşıtı kışkırtmalara genellikle müsamaha göstermiyoruz. Şu anda son derece dikkatli olmamız ve sert önlemler almamız gerekiyor. Bu nedenle her türlü sağlam temelli şüpheyi kararlılıkla araştırıyoruz" dedi.

Geri Dön 17 Kasım 2023 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN