Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da vatandaşlık yasası krizi - 5 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
06 Ocak 2023 Cuma

Çalışma saatlerinin kaydı için yeni düzenlemeler geliyor

Almanya'da Federal İş Mahkemesi, çalışma saatlerinin kayda tutulmasının işverenlerin sorumluluğu olduğuna karar verdi. Çalışma Bakanlığı, kayıt sistemi için dijital altyapı kurmaya hazırlanıyor.

Federal İş Mahkemesi, Avrupa Adalet Divanı'nın kararını esas alarak işverenlerin, çalışanların mesai saatlerini kaydetmekle sorumlu olduğuna karar verdi. Mahkeme, günlük mesai saatlerinin ölçüleceği güvenilir ve erişebilir bir sistem kurulması gerektiğini de bildirdi. 

Çalışma Bakanı Hubertus Heil, kayıt sistemi için dijital altyapıların kullanılması gerektiğini söyledi. Kayıt sistemi için işveren ve sendikalarla masaya oturmak isteyen SPD'li Heil, yılın ilk çeyreği bitmeden Çalışma Saatleri Yasası Reformu'nu sunacaklarını bildirdi. 

FDP'li politikacılar, reformun evden çalışan insanları da göz önünde bulundurması gerektiğine dikkat çekerek sistemin esnek olmasını talep etti.

Sol Parti ise kuralların tüm çalışanlar için aynı olması gerektiği belirterek fazla mesai kaydının en çok emekçiler için önemli olduğunu vurguladı.

Çalışma saatlerinin kayda geçecek olması fikri, işverenler arasında huzursuzluğa sebep oldu. İşverenler Birliği Başkanı Rainer Dulger, “Mesai saatlerinin damga ya da imzalarla kontrol edildiği eski usül uygulamalara geri dönmemeliyiz” ifadelerini kullandı.

Geri Dön 06 Ocak 2023 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN