Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da grev haftası başladı - 26 Şubat 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Meclisten geçti: Almanya'da esrar yasallaşıyor - Haftanın Yorumu 22. Bölüm Oktan Erdikmen
06 Ocak 2024 Cumartesi

Çalışma Bakanı: İş beğenmeyenin Bürgergeld’ini 2 ay keselim

Federal Çalışma Bakanı Hubertus Heil, iş teklifini reddeden kişilerin Bürgergeld'ini iki ay süreyle iptal etmeyi planlıyor.

Heil'in hazırladığı yasa tasarısı, iş teklifini reddeden kişilerin yardımlarının iki ay süreyle tamamen kesilmesini öngörüyor. Federal Anayasa Mahkemesi'nin 2019'da daha sert yaptırımları yasaklayan kararı nedeniyle, İş Bulma Kurumu'nun (Jobcenter) şu anda desteğin en fazla yüzde 30'unu kesmesine izin veriliyor.

Hükûmetin bu planı, muhalefetteki Hristiyan Sosyal Birlik (CSU) tarafından eleştirildi. CSU, iş teklifini reddeden kişilerin Bürgergeld'inin süresiz olarak tamamen iptal edilmesini istiyor.

1 Ocak itibarıyla, Almanya'da Bürgergeld alan 5 milyonun üzerindeki kişi, yüzde 12 zamla yetişkin başına 61 avroluk bir artışla ayda 563 avro daha fazla alacak. Ek maliyetlerin bütçeye yansımasının ise yaklaşık 5 milyar avro olması bekleniyor.

Geri Dön 06 Ocak 2024 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN