Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da kriz aşıldı: Yardımlarda kesinti yok - 23 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
25 Ekim 2022 Salı

Çalışanlara vergi indirimi geliyor

Maliye Bakanı Christian Lindner, vergi mükelleflerini rahatlatacak bir dizi vergi indirimi düzenlemesine hazırlanıyor.

Çalışanlara vergi indirimi geliyor

2023’ten itibaren vergiden muaf tutulan temel gelirin (Grundfreibetrag), 561 avro artışla 10 bin 908 avroya çıkarılması, çocuklar için vergiden muaf Kinderfreibetrag’ın ise 404 avroluk artışla 6 bin 24 avroya yükseltilmesi planlanıyor. 

Maliye Bakanlığı, yaklaşık 48 milyon vergi mükellefinin düzenlemelerden yararlanmasını bekliyor. 

Konuyla ilgili BILD’e değerlendirmelerde bulunan Bakan Lindner, “Çalışan kesim de sosyal yardım alanlar kadar adaleti hak ediyor. Bürgergeld (Vatandaşlık Parası) oranları yükseltildiği gibi vergi mükelleflerini de rahatlatacak düzenlemelere ihtiyaç vardı” diye konuştu. 

Enflasyonla birlikte maaşların da artması, vergi mükelleflerinin daha yüksek bir vergi dilimine geçmesine neden oldu. FDP’li Bakan, yeni düzenlemelerle, vergi mükelleflerinin üzerindeki yükleri azaltmak istiyor.

Geri Dön 25 Ekim 2022 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN