Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da vergi indirimi - 1 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
24 Ocak 2023 Salı

Çalışanlara 1 yıl ücretli eğitim: İşverenler tepkili

Çalışma Bakanı Hubertus Heil, Almanya’da çalışanlara 1 yıllık ücretli eğitim hakkı verilmesini öngören yasayı hayata geçirmek istediklerini açıkladı. İşverenler buna tepki gösterdi.

Çalışanlara 1 yıl ücretli eğitim: İşverenler tepkili

İleri Eğitim Ödeneği Yasası adıyla yeni bir yasa hazırlığı sürüyor. SPD’li Çalışma Bakanı Hubertus Heil, “Almanya’yı ileri eğitim ülkesi yapacağız” ifadelerini kullandı. Ne var ki patronlar bu açıklamadan memnun değil. Alman Basın Ajansı’na konuşan lman İşveren Sendikaları Konfederasyonu Başkanı Steffen Kampeter, bakanı ‘bürokrasi adı altında işleri zorlaştırmakla’ suçladı:

Çalışma Bakanı Heil, iş gücü açığıyla mücadele etmek yerine eğitim bürokrasisi adı altında işleri zorlaştırıyor. Planlanan yasa vergi mükellefleri için yeni bir külfet olacaktır. Düşük maaşlı işlerde çalışan, az vasıflı işçiler için ise bir yıllık eğitim süresi kayıptan başka bir şey olamaz.

Alman Sanayi ve Ticaret Odası Genel Müdür Yardımcısı Achim Derckss de işçi açığı nedeniyle uygulamanın hayata geçirilmesinin çok zor olduğunu bildirdi.

Geri Dön 24 Ocak 2023 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN