Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da hükümet dağılıyor: Gündem DÖNER - 22 Nisan 2024 Oktan Erdikmen
Türkiye'de normal olan, Almanya'da lüks - Yeni Gelenler: Turgut Tülü
Almanya'da yılda bir cinsiyet değiştirilebilecek - Haftanın Yorumu 29. Bölüm Oktan Erdikmen
15 Mart 2024 Cuma

Çalışanlar işvereniyle duygusal bağı kaybediyor

Almanya’da yapılan son araştırma, ülkede her beş çalışandan birinin artık artık işverenleriyle duygusal bir bağ hissetmediğini ortaya koydu.

Almanya'da Gallup danışmanlık firmasının yürüttüğü bir araştırma, ülkedeki çalışanların yüzde 19'unun, yani her beş kişiden birinin, işverenleriyle duygusal bir bağ hissetmediğini gösterdi. Bu oran, Gallup'un son on yılda kaydettiği 'Bağlılık Endeksi'nde en yüksek değer olarak belirlendi. Araştırmada ayrıca, çalışanların yalnızca yüzde 14'ünün kendilerini işyerlerine 'oldukça fazla bağlı' hissettiği, bu grubun şirketin hedeflerini içselleştirdiği ve bu hedeflere ulaşma konusunda yüksek motivasyona sahip olduğu belirtildi. Diğer taraftan, Almanya'daki çalışanların yüzde 45'i aktif olarak iş arayışında olduğunu veya bir değişikliği olumlu karşıladığını ifade etti.

Çalışanların işyerlerini değiştirmek istemesinin başlıca nedeni olarak "yönetim" gösterildi. Yarıdan fazla çalışan (yüzde 53), bir yıl sonra mevcut işyerlerinde çalışmayı düşünmediklerini belirtti. Gallup'ın Çalışma Direktörü Marco Nink, kötü yönetimin şirket başarısı için bir risk faktörü olduğunu vurguladı. Gallup ayrıca, işyerindeki olumsuz atmosferden kaynaklanan üretkenlik kaybının ekonomiye yıllık yaklaşık 167,2 milyar avroluk bir maliyet oluşturabileceğini tahmin etti.

Geri Dön 15 Mart 2024 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN