Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

EURO 2024 başladı: Almanya'da kırmızı alarm - 14 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Almanya sabırlı olmayı öğretti: 100'den fazla işe başvurdum, yılmadım - Yeni Gelenler: Burak Nemutlu
İlkay ve Emre gol atsın diye dua ediyoruz - Haftanın Yorumu 35. Bölüm Oktan Erdikmen
28 Mayıs 2024 Salı

Çalışacak personel yok: Kasap otomatları geliyor

Almanya'da birçok sektör çalışacak nitelikli eleman bulamıyor. Sulzbach'ta ünlü bir kasap bile; salam, sosis gibi ürünleri satan otomatları kullanmaya başladı.

Almanya'da nitelikli iş gücü sıkıntısı her geçen gün artıyor. Birçok işletme, işçi eksikliği nedeniyle mağaza, taverna ve barların daha erken kapanması gerektiğini belirten uyarılar asıyor. Ülke genelinde her yıl 800 kasap dükkanı kapanıyor ve sadece 10 bin 335 kasap dükkanı kaldı.

Frankfurt yakınlarındaki Sulzbach'ta ünlü bir kasap, yıllardır satış personeli ve kasap ustası arıyor. Personel bulamayan işletme sahibi, salam, sosis ve jambon gibi ürünleri satan bir otomat kullanmaya başladı. Almanya'nın en iyi sosisini üreten kasap, çalışan bulamadığı için otomatları devreye soktu.

Kasap Weber, “Her gün sabahtan akşama kadar sosis mutfağında duruyorum ve gündüzleri hizmet veriyorum. İki çalışanım var ama bu, kasap dükkanını tüm hafta açık tutmaya yetmiyor. Yardım edecek başka bir personel ya da usta bir kasap bulamıyorum" dedi. Yazdan itibaren haftanın sadece 3 günü açık olacak olan kasap, diğer günlerde otomatlardan satış yapacak. Sonraki aşamada ise Almanya’da bir ilki gerçekleştirerek sadece otomattan satış yapmayı planlıyor.

Weber, “Başka seçeneğim yok. Çalışanların vergi yükü çok yüksek. Birçok kişi Bürgergeld’in yükselmesi nedeniyle çalışmaya motivasyon bulamıyor. Çalışmanın buna değmesi gerekiyor ve artık değmiyor" dedi.

Geri Dön 28 Mayıs 2024 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN