Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da fiyatlar düşüyor - 12 Nisan 2024 Oktan Erdikmen
Türkiye'de normal olan, Almanya'da lüks - Yeni Gelenler: Turgut Tülü
Alman ordusunda reform: Savaşa hazır olmalıyız - Haftanın Yorumu 28. Bölüm Oktan Erdikmen
26 Haziran 2023 Pazartesi

Büyük şehirler, aşırı sıcaklarla mücadele ediyor

Yüksek sıcaklıkların özellikle büyük şehirlerde etkisini artırmasının ardından, şehirler için serinletici çözümler gündeme gelmeye başladı. Uzmanlar, şehirlerin yaşanabilir kalması için, şehir planlarının değiştirilmesi gerektiği görüşünde. 

Alman Şehirler Birliği verilerine göre, yaz aylarında, şehir merkezlerindeki sıcaklık, kırsal kesimlerdekinin 10 dereceye kadar üzerine çıkabiliyor. 

Almanya’nın en sıcak şehirlerinden biri olan Speyer, aşırı sıcaklarla kısa vadede mücadele edebilmek için stratejiler geliştiriyor. Şehir merkezine, bitkilerle kaplı ve tamamen güneşten korunan karavanlar yerleştirilmesi planlanıyor. Bu ‘mobil yeşil odalar’, sıcak günlerde dışarıda olan şehir sakinlerine serinleme imkanı verecek.

Leipzig belediyesi ise, internete, şehirdeki alışveriş merkezleri veya klimalı kütüphaneler gibi serin alanları gösteren bir harita koymaya hazırlanıyor. Belediye, ayrıca şehre her yıl en az bin ağaç dikmeyi hedefliyor.

Federal Sağlık Bakanı Karl Lauterbach, bugün, her geçen yaz daha büyük bir problem haline gelen aşırı sıcaklara karşı ‘ulusal bir ısı planı’ sunmayı planlıyor. 

Geri Dön 26 Haziran 2023 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN