Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da silahlı saldırı: 4 ölü - 1 Mart 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Meclisten geçti: Almanya'da esrar yasallaşıyor - Haftanın Yorumu 22. Bölüm Oktan Erdikmen
06 Aralık 2023 Çarşamba

Büyük miraslara yüksek vergi çağrısı

SPD Genel Sekreteri Kevin Kühnert, büyük mirasların mirasçılarına yüksek vergi getirilmesi çağrısını yineledi. Bugünkü durumu "Cumhuriyet tarihinin en büyük adaletsizliği" olarak niteledi.

Funke medyaya konuşan Kühnert, zengin aileler içinde aktarılan büyük servetlerin, cumhuriyet tarihinin en büyük adaletsizliği olarak nitelendirdi. Kühnert, bu adaletsizliğe son vermek için veraset ve intikâl vergisine ilişkin düzenleme yapılmasını istedi.

Kühnert, "Almanya'da normal tam zamanlı işte çalışanlar yaklaşık yüzde 20 oranında gelir vergisi öderken, büyük şirketlerin mirasçıları ortalama yüzde 2,8 oranında veraset vergisi ödüyor. Bu, önemli hiçbir mirasa sahip olmayan ve bu nedenle gelecekle ilgili daha kötü beklentilere sahip olan insanların çoğunluğuna yönelik açık bir adaletsizliktir" dedi.

Kühnert, SPD olarak bu adaletsizliği değiştirmek istediklerini belirterek, "Gen havuzunu değil, performansı ödüllendirmeliyiz" diye konuştu.

Kühnert'in çağrısı, Almanya'da uzun süredir tartışılan bir konu. Veraset ve intikâl vergisi, miras yoluyla elde edilen gelir ve varlıklara uygulanan bir vergi türü. Almanya'da veraset ve intikâl vergisi, mirasın değerine ve mirasçının akrabalık derecesine göre değişiyor. Kühnert'in çağrısı, Almanya'da veraset ve intikâl vergisinin yeniden düzenlenmesine yönelik tartışmaları yeniden alevlendirebilir.

Geri Dön 06 Aralık 2023 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN