Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

EURO 2024 başladı: Almanya'da kırmızı alarm - 14 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Almanya sabırlı olmayı öğretti: 100'den fazla işe başvurdum, yılmadım - Yeni Gelenler: Burak Nemutlu
İlkay ve Emre gol atsın diye dua ediyoruz - Haftanın Yorumu 35. Bölüm Oktan Erdikmen
31 Mayıs 2024 Cuma

Büyük benzin istasyonları için 'şarj istasyonu' zorunluğu

Federal hükûmet, büyük benzin istasyonlarına şarj istasyonu kurma zorunluluğu getirmeyi planlıyor.

Büyük benzin istasyonları için 'şarj istasyonu' zorunluğu

Elektrikli araç kullanıcıları için şarj noktası bulmak gelecekte daha kolay olacak. Federal hükûmet, büyük benzin istasyonlarına şarj istasyonu kurma zorunluluğu getirmeyi planlıyor. Şu anda benzin istasyonlarında elektrikli arabalar için yeterli hızlı şarj istasyonu bulunmaması nedeniyle, kabinede yapılan yasa değişikliğiyle 1 Ocak 2028'den itibaren en az 200 benzin istasyonuna sahip şirketlerin her benzin istasyonunda en az 150 kilovat çıkışlı halka açık bir hızlı şarj noktası işletmesi gerekecek.

Ulaştırma Bakanlığı'na göre, bu yükümlülükten yaklaşık 12 şirket etkilenecek ve yaklaşık 8 bin yeni hızlı şarj noktası kurulacak. Almanya'da toplam 14 bin benzin istasyonu bulunuyor ve bu yeni düzenlemeyle şarj noktası sayısı önemli ölçüde artacak.

Aral CEO'su Achim Bothe, "Planlanan tedarik ihtiyacını reddediyoruz. Almanya'daki her benzin istasyonunun şarj istasyonuna ihtiyacı yok" diyerek eleştiride bulundu. Aral, 2 bin 400 benzin istasyonuyla Almanya'nın en büyük benzin istasyonu sağlayıcısı.

“En2x” Yakıt ve Enerji Ticareti Derneği Başkanı Christian Küchen ise bu zorunluluğun sembolik olduğunu belirtti ve Almanya'daki benzin istasyonlarının üçte ikisinin 5 kilometre yarıçapında hızlı şarj istasyonlarına zaten sahip olduğunu hatırlattı.

Geri Dön 31 Mayıs 2024 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN