Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'dan Türkiye'ye vize kolaylığı sözü - 19 Nisan 2024 Oktan Erdikmen
Türkiye'de normal olan, Almanya'da lüks - Yeni Gelenler: Turgut Tülü
Almanya'da yılda bir cinsiyet değiştirilebilecek - Haftanın Yorumu 29. Bölüm Oktan Erdikmen
18 Mart 2024 Pazartesi

Bütçede büyük tasarruf planı

FDP'li Maliye Bakanı Christian Lindner, 2025 bütçesinde, yaklaşık 25 milyar avroluk kesintiyle tasarruf yapılması gerektiğini söyledi.

Bütçede büyük tasarruf planı

Almanya'daki koalisyon hükûmeti, 2025 bütçesi için önemli tasarruf tedbirleri planlıyor. FDP'li Federal Maliye Bakanı Christian Lindner, bakanlıklara, 2024 yılında 476 milyar avro olarak planlanan bütçeden 25,5 milyar avro tasarruf edilerek, 2025 yılı bütçesinin 451,5 milyar avroya indirilmesi gerektiğini bildirdi. En büyük kesintinin 5,19 milyar avro ile Ulaştırma Bakanlığı'nda yapılacağı öngörülüyor. Bu bakanlık, bu yıl 44,15 milyar avro bütçeye sahipken, gelecek yıl için 38,95 milyar avroya düşmesi planlanıyor.

Son tarih 19 Nisan

2025 yılı bütçesinde en yüksek paya sahip olan Federal Çalışma Bakanlığı'nın bütçesi, 178,5 milyar avro ile en büyük dilimi alırken, bu bakanlığın bütçesi 2,82 milyar avro arttırıldı. Borç faizlerinin ödenmesi için ayrılan bütçe ise 1,58 milyar avro artırılarak 41,15 milyar avroya yükseltildi. Lindner, bakanlık arkadaşlarından 2025 yılı harcama planlarını bu çerçevede hazırlamalarını ve önerilerini 19 Nisan'a kadar kendisine iletmelerini talep etti.

Geri Dön 18 Mart 2024 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN