Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Dünya çapında yazılım krizi: Büyük reset endişesi- 19 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
ALMANYA'DA YENİ VATANDAŞLIK YASASI - Dr. Martin Manzel
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
08 Temmuz 2024 Pazartesi

Bürgergeld'e katı kurallar geliyor

Alman hükûmeti, Vatandaşlık Parası (Bürgergeld) alanlar için daha katı kurallar getirmeyi planlıyor. Hedef, daha fazla kişinin istihdama katılmasını sağlamak.

Hükûmet, Bürgergeld alan kişileri iş bulmaya teşvik etmek amacıyla bazı sert önlemler alacak. Günlük çalışma süresi altı saate kadar olanlar için iki buçuk saat, altı saatten fazla çalışanlar için ise üç saatlik bir yolculuk süresi kabul edilebilir olacak. İş bulma merkezleri 50 kilometrelik bir alanda iş arayacak.

Cezalar ve yaptırımlar

Trafik ışığı koalisyonu, iş tekliflerini kabul etmeyenlere uygulanacak cezaları artırmayı planlıyor. Mantıklı bir sebep olmadan iş, eğitim veya entegrasyon programlarını reddedenlerin Bürgergeld'i yüzde 30 oranında kesilecek. Kayıt dışı çalışanlar da aynı şekilde cezalandırılacak ve üç ay boyunca Bürgergeld yüzde 30 oranında kesilecek. Ayrıca, Bürgergeld alanlar aylık olarak ilgili makamlara şahsen başvurmak zorunda olacak.

Varlık kullanımı ve koruma süresi

Bürgergeld talep etmeden önce, kişilerin mevcut varlıklarını kullanmaları gerekecek. Koruma süresi, yani paraya dokunulmayan süre, 12 aydan 6 aya indirilecek. Koruma altındaki varlık miktarı şu anda 40 avro olup, her ek kişi için 15 bin avro ekleniyor. Bu düzenleme, vatandaşların varlıklarını koruma değil, temel ihtiyaçlarını karşılama amacında.

SPD plana temkinli yaklaşıyor

Adalet Bakanı Marco Buschmann, bu planı savundu. SPD ise temkinli yaklaşıyor ve kararların iş piyasasına etkilerini dikkatlice değerlendireceklerini belirtiyor. SPD'li Bakan Hubertus Heil, alınan kararların uygulanmasının nasıl olacağını görmek gerektiğini ifade etti.

Geri Dön 08 Temmuz 2024 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN