Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
14 Ekim 2022 Cuma

Bürgergeld tartışması

Almanya’da dün Federal Meclis’te Hartz IV’ün yerini alacak Bürgergeld, yani Vatandaşlık Parası tartışıldı. Koalisyon partileri ile muhalefet arasında sert tartışmalar yaşandı.

SPD’li Çalışma Bakanı Hubertus Heil, Bürgergeld aracılığıyla ihtiyacı olan insanlar için güvenilir bir sosyal güvenlik sözü verdi. Heil, "1 Ocak'ta getirilmesi planlanan Vatandaşlık Parası, son 20 yılın en büyük sosyal reformlarından biri olacak" dedi.

CSU İş Piyasası Uzmanı Stephan Stracke, reformu ‘kaçırılmış bir fırsat’ olarak nitelendirdi. Stracke, "Vatandaşlık Parası tamamen yanlış yöne gidiyor” dedi. CDU İş Piyasası Uzmanı Kai Whittaker ise, Bürgergeld’in odak noktasının vatandaş olmadığını; sadece SPD’nin Hartz IV ile hesaplaşması olduğunu söyledi.

AfD Milletvekili Gerrit Huy, “Vatandaşlık Parası, yumuşatılmış bir Hartz IV'ten başka bir şey değil ve hiçbir işe yaramaz” dedi.

Geri Dön 14 Ekim 2022 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN