Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da şiddetli yağış ve hortum - 21 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
02 Ağustos 2023 Çarşamba

Burg’da SPD ve CDU’dan Scholz’a ‘göç politikası’ mektubu

Saksonya-Anhalt eyaletinin Burg şehrinin SPD'li Belediye Meclis Üyesi Heiko Jerkowski, CDU Meclis Grubu’nun da desteği ile Başbakan Olaf Scholz’a göç politikası ile ilgili mektup gönderdiklerini açıkladı.

Şansölye Olaf Scholz’un göç politikasına bir eleştiri de Burg’dan geldi. Kentin SPD'li Belediye Meclis Üyesi Heiko Jerkowski, Tagesspiegel’a verdiği demeçte, CDU Meclis Grubu’nun da desteği ile Başbakanlığa bir mektup yazdıklarını söyledi. 

“Kapasitemizin sınırlarına ulaştık”

Jerkowski, "2017'den bu yana Burg'daki yabancıların oranı yüzde 5,8'den yüzde 9,9'a yükseldi. 23 bin 600 nüfuslu bir yer için bu büyük bir değişiklik. İnsanları entegre edecek sosyal hizmet uzmanları, çocuk bakımı görevlileri ve dil öğretmenleri eksikliği var. Kapasitemizin sınırlarına ulaştık” dedi.

SPD’li üye, Scholz’a ilettikleri mektupta, ‘hükûmetin mültecilere ayni yardım (mal ve hizmet) yerine neden parasal yardım sunduğunun anlaşılmaz olduğunun’ belirtildiğini ve mülteci politikasının toplumu daha da borç batağına soktuğunun vurgulandığını ifade etti.

“Şehrin demokratik yapısı değişiyor”

Jerkowski, “Şehirdeki yabancıların neredeyse ikiye katlanması, esas olarak Ukrayna’dan, Afganistan ve Suriye'den gelen mültecilerden kaynaklanıyor. Bu da şehrin demokratik yapısını değiştiriyor. Bunun, özellikle kreş ve okullardaki çocukların bakımı üzerinde çok fazla etkisi oldu. Entegrasyonun başarılı olması için daha fazla paraya ve personele ihtiyacımız var” diye konuştu. 

Geri Dön 02 Ağustos 2023 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN