Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da fiyatlar düşüyor - 12 Nisan 2024 Oktan Erdikmen
Türkiye'de normal olan, Almanya'da lüks - Yeni Gelenler: Turgut Tülü
Alman ordusunda reform: Savaşa hazır olmalıyız - Haftanın Yorumu 28. Bölüm Oktan Erdikmen
13 Mart 2024 Çarşamba

Bundeswehr'de tehlike çanları

Alman Federal Meclisi'ne sunulan yıllık rapora göre, Alman ordusu (Bundeswehr), personel eksikliği sebebiyle yaşlanma ve küçülme sorunuyla karşı karşıya.

Raporu hazırlayan Federal Meclis'in Bundeswehr'den Sorumlu Üyesi ve SPD Milletvekili Dr. Eva Högl, ordu içindeki eksikliklerin giderilmesi yolunda yeterli ilerleme kaydedilmediğini vurguladı. Högl, ordu olmaksızın barış ve özgürlüğün korunamayacağını belirterek, Bundeswehr'deki personel alımıyla ilgili ciddi sorunlara dikkat çekti.

Hedeflenen 203 bin asker sayısına ulaşabilmek için silahlı kuvvetlere önemli yatırımlar yapılması gerektiğini ifade eden Högl, ordunun 'çekici bir işveren' hâline gelmesinin önemini vurguladı. Ayrıca, birçok kışlanın kötü durumda olduğunu dile getirdi. Mevcut durumda 2031 yılına kadar belirlenen asker sayısı hedefine ulaşılamayacağını belirten Högl, barışın korunmasının sadece Bundeswehr'in değil, toplumun bütün olarak görevi olduğunu ifade etti.

Geri Dön 13 Mart 2024 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN