Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
12 Mayıs 2023 Cuma

Bundesbank Başkanı: Enflasyon hâlâ çok yüksek, faiz artırılmalı

Alman Merkez Bankası (Bundesbank) Başkanı Joachim Nagel, borçlanma maliyetlerindeki artışların henüz bitmediğini ve çekirdek enflasyonun hâlâ kontrol altına alınmasının gerektiğini söyledi.

EZB Yönetim Konseyi Üyesi ve Bundesbank Başkanı Joachim Nagel, Deutschlandfunk radyosuna verdiği demeçte bankanın mevcut para politikasından çok memnun olduğunu belirtti. Nagel, "Enflasyonist bir dönemdeyiz. Enflasyon oranı son aylarda düştü, ancak hala çok yüksek olmaya devam ediyor” dedi ve daha fazla faiz artışının mantıklı olduğunu söyledi. Başkan Nagel, “Avro Bölgesi’ndeki yüksek enflasyonu yenebilmemiz için yeterince yüksek faiz oranlarına ulaşmamız gerekiyor” dedi.

Nagel, “Sona doğru yani para politikasında kısıtlayıcı olarak kabul edilen alana ulaşıyoruz. Para politikasının etkisini gösterdiğinden eminim" diye konuştu.

Avrupa Merkez Bankası, çekirdek enflasyonun 10 ay içinde ilk kez gerilemesinin ardından piyasaların odaklandığı son toplantısında 25 baz puanlık faiz artışıyla sıkılaşma patikasında tempoyu düşürmüştü. EZB Başkanı Christine Lagarde da basın toplantısında EZB’nin faiz artışlarına ara vermediğinin çok açık olduğunu belirtti.

Geri Dön 12 Mayıs 2023 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN