Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Dünya çapında yazılım krizi: Büyük reset endişesi- 19 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
Gümrüklerde altın ve para sınırına dikkat! Oktan Erdikmen & Uğur Yiğitbaşı
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
07 Eylül 2023 Perşembe

Bundesbank Başkanı: 'Avrupa'nın hasta adamı' değiliz

Almanya Merkez Bankası (Bundesbank) Başkanı Joachim Nagel, Alman ekonomisindeki mevcut zayıflığın geçici olduğunu ve Almanya'nın 'Avrupa'nın hasta adamı' olmadığını söyledi.

Nagel, Alman ekonomi gazetesi Handelsblatt'a verdiği röportajda, Almanya'nın şu anda ekonomik ivme kazandığını ve bu nedenle kötümser bir tablo çizmenin gereksiz olduğunu belirtti. Geçmişteki ekonomik durumla bugünü karşılaştırmak hatalı olurdu, dedi.

Nagel, "Covid salgını, yüksek enflasyon ve ardından Rusya'nın Ukrayna'ya saldırısı gibi faktörler nedeniyle ekonomik gelişmenin tatmin edici olmadığı doğru. Ancak önümüzdeki yılın daha olumlu olmasını bekliyoruz. Özellikle iş gücü piyasası hâlâ oldukça sağlam ve 1990'ların sonlarına göre daha iyi bir konumda. Almanya, Avrupa'nın hasta adamı değil. Bu yanlış bir teşhis olurdu" şeklinde açıklamalarda bulundu.

Diğer ülkelerle karşılaştırıldığında Alman ekonomisinin sadece istihdam ve borç sürdürülebilirliği açısından değil, genel olarak iyi bir durumda olduğunu vurgulayan Nagel, 'Made in Germany' ifadesinin değerini kaybetmemesi gerektiğini, ancak Alman ekonomik modelinin güncellenmesi gerektiğini belirtti.

Nagel ayrıca Almanya'nın enerji dönüşümü ve dijitalleşme gibi alanlarda ilerlemesi gerektiğini ve ülkenin küresel tedarik zincirini ve ticaret ilişkilerini daha dayanıklı hale getirmesi gerektiğini sözlerine ekledi. Enflasyon hedefine henüz ulaşılamadığını ve pandemi sonrası ve Ukrayna savaşı gibi belirsizliklerin devam ettiğini de ifade etti.

Geri Dön 07 Eylül 2023 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN