Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da sel alarmı: Durum ciddi - 16 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
22 Ağustos 2023 Salı

Bundesbank: Alman ekonomisinde henüz bir toparlanma yok

Bundesbank'ın ağustos ayına ilişkin raporunda, ekonomide henüz bir toparlanma olmadığı görüşü yer aldı.

Almanya Merkez Bankası (Bundesbank), ağustos ayında ekonomiye dair yayımladığı raporda, ülke ekonomisinin üçüncü çeyrekte yatay seyredebileceğini ve büyümenin yavaşlayabileceğini açıkladı. Bundesbank'a göre, yurtdışından gelen zayıf talep ve artan finansman maliyetleri, büyümeyi olumsuz etkileyebilir.

Rapor, öncü tahminlerin Alman ekonomisinin ikinci çeyrekte sıfır büyüme kaydettiğine işaret ettiğini ve temmuz-eylül dönemi için de olumlu bir görünüm sunmadığını belirtti. Bundesbank, yurtdışından gelen talep zayıflığı ve artan faizlerin ekonomiyi baskıladığını vurgulayarak, üçüncü çeyrekte Alman ekonomisinin büyük ölçüde değişmeden kalabileceğini ifade etti.

Raporda, enflasyonun yavaş hafiflemesi nedeniyle fiyat baskılarının uzun bir süre boyunca Avrupa Merkez Bankası'nın yüzde 2'lik hedefinin üstünde kalabileceği de belirtildi.

Alman ekonomisi, yüksek enflasyon ve artan faiz oranlarının tüketici harcamalarını olumsuz etkilemesi sonucu yılın ilk çeyreğinde yüzde 0,3 oranında daralma yaşamış ve teknik olarak resesyona girmişti. Ekonomi, geçen yılın son çeyreğinde de yüzde 0,5 daralmıştı.

Almanya Federal İstatistik Dairesi (Destatis), 25 Ağustos'ta yılın ikinci çeyreğine ilişkin öncü GSYH verilerini açıklayacak.

Geri Dön 22 Ağustos 2023 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN