Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'dan Türkiye'ye vize kolaylığı sözü - 19 Nisan 2024 Oktan Erdikmen
Türkiye'de normal olan, Almanya'da lüks - Yeni Gelenler: Turgut Tülü
Almanya'da yılda bir cinsiyet değiştirilebilecek - Haftanın Yorumu 29. Bölüm Oktan Erdikmen
25 Mart 2024 Pazartesi

Bu akşam kuzey ışıklarını görebilirsiniz

Meteoroloji servislerine göre, Almanya'da bu akşamdan itibaren kuzey ışıklarının görülme olasılığı oldukça yüksek.

Bu durum, güneş patlamalarının yol açtığı yoğun parçacık akışı nedeniyle gerçekleşiyor. Bugünden itibaren, ABD ve Avrupa'nın orta enlemleri gibi, Almanya'da da kuzey ışıkları mümkün olacak.

Kuzey ışıkları, Güneş'in manyetik alanındaki değişiklikler sonucu ortaya çıkıyor. Güneş yüzeyinden fırlayan manyetik tüpler, enerji salınımı yaparak koronal kütle atımlarını tetikliyor ve bu atımlar, Dünya'nın manyetik alanıyla çarpışınca kuzey ışıklarını oluşturuyor.

Güneş, yaklaşık 11 yıl süren aktivite döngülerinde dalgalanıyor ve Aralık 2019'dan bu yana artan güneş aktivitesi, şu anda maksimum seviyeye yaklaşmış durumda. Bu sebeple, Almanya'da son aylarda kuzey ışıklarının sıkça görülmesi bu artışa bağlanıyor.

Geri Dön 25 Mart 2024 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN