Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da silahlı saldırı: 4 ölü - 1 Mart 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Meclisten geçti: Almanya'da esrar yasallaşıyor - Haftanın Yorumu 22. Bölüm Oktan Erdikmen
11 Aralık 2023 Pazartesi

Bosch, Almanya'da 1500 kişiyi işten çıkaracak

Almanya'nın en büyük otomotiv tedarikçilerinden biri olan Bosch, 2025 sonuna kadar Almanya'daki iki tesisinde yaklaşık 1.500 kişiyi işten çıkaracak.

Bosch, Almanya'da 1500 kişiyi işten çıkaracak

Bosch'tan yapılan açıklamada, şirketin bu kararı, otomotiv sektöründeki değişen talep ve teknolojilere uyum sağlamak için aldığı belirtildi. Açıklamada, "Otomobil sektöründeki dönüşümün orta vadede tüm sektörde büyük bir etkisi olacak. Elektrikli hareketliliğe geçiş yüksek ön yatırımlar gerektirirken, zayıf küresel ekonomi, enerji ve hammadde maliyetlerindeki artışın neden olduğu kalıcı enflasyon ve olumsuz döviz kuru etkileri sektörün gelecek beklentilerini daha da kötüleştiriyor" denildi.

Bosch'un işten çıkarmaları, personelin başka departmanlara kaydırılması, erken emeklilik veya gönüllü işten çıkarma anlaşmaları yoluyla yönetilecek. Şirket, işten çıkarmalar için çalışan temsilcileriyle görüşmelerin devam ettiğini duyurdu.

Bosch, Temmuz 2023'te iş konseyi ile yapılan anlaşmanın ardından şirketin 2027 sonuna kadar Almanya'da hareketlilik (mobilite) ürünleri üreten tesislerinde zorunlu işten çıkarmalardan kaçınacaktı. Ancak, sektördeki hızlı değişimler nedeniyle bu planı değiştirmek zorunda kaldı.

On binlerce emekçi işsiz kalacak

İşten çıkarmalar, Almanya'daki otomotiv sektörünü vuran en son darbe oldu. Geçen yıl, Volkswagen, Audi, BMW ve Mercedes-Benz gibi büyük otomotiv üreticileri, 2023 ve 2024 yıllarında toplamda 30 binden fazla işten çıkarma planladıklarını açıklamıştı.

Geri Dön 11 Aralık 2023 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN